O nás

O nás

"Tento domov jsem začal stavět na jaře 2013. Co mě k tomu vedlo?

Vždycky jsem rád tvořil a budoval něco, co má smysl a co přináší mně i druhým radost a užitek. Bývalý statek v obci Veliký Brázdim mne hned zaujal svojí přírodou – rybník, potok, vzrostlé stromy. Je to krásné a klidné místo. Zároveň jsem čím dál víc potřeboval pomáhat rodičům a odtud byl jen krůček k záměru vybudovat areál nájemních bytů pro seniory.

Při projektování i výstavbě jsem měl na mysli svoji maminku, která je aktivní seniorka, ale už přestává zvládat chod rodinného  domu. Právě pro soběstačné seniory, kteří nechtějí řešit běžné starosti, je náš areál určen.

S fungováním prosperující společnosti mám již bohaté zkušenosti. Založil jsem a vedl úspěšné cestovní kanceláře ESO travel a poté Jedu.cz, které už bez mé účasti fungují dodnes. Cestování je stále moje vášeň, ale rád se taky vracím tam, kde jsem šťastný a spokojený. Takové místo je Brázdim a věřím, že si ho zamilují i všichni budoucí obyvatelé Brázdimského statku. Mým cílem je vytvořit útulný domov pro ty, kteří si i na stáří chtějí užívat aktivního života, poznávat a bavit se. Snad se mi to bude dařit..."

Ing. Pavel Zíka, majitel

 

Spolupracujeme s následujícími organizacemi:

 

Projekt SenSen (Senzační senioři)                                                         

Projekt SenSen je platforma pro více než sto dvacet seniorských klubů a organizací z celé České republiky vzniklá v Nadaci Charty 77. Nabízí zapojení do programů a různých projektů. Za Brázdimský statek se pravidelně účastníme např. mezigeneračního petaqového turnaje.

 

Mezi námi                                                                                                        Logo - VETSI FONT.png

Organizace Mezi námi podporuje propojování generace seniorů, dětí a lidí v produktivním věku s cílem objevování, poznávání, obohacování a vzájemné úcty. Společně jsme např. zahájili spolupráci s místní základní školou na jejichž zahradní slavnosti Mezi námi postavila stan, kde senioři pomáhali dětem kreativně tvořit.