Spolek seniorů

Spolek seniorů

Spolek seniorů působící v areálu umožňuje obyvatelům žít samostatný, plnohodnotný a aktivní život s jistotou zázemí a pomoci, pokud jí je třeba. Jsme přesvědčeni, že v každém věku lze žít pestrý život plný podnětů a zážitků ve skupině vrstevníků, kteří mají podobné zájmy. Zohledňujeme individuální potřeby, zároveň se snažíme o zapojení našich obyvatel do společných aktivit, které jsou pro všechny obohacující a pomáhají k udržení dlouhodobě dobré kondice i duševního zdraví.

Věková skladba obyvatel Brázdimského statku se pohybuje od pozdních šedesátníků až po čiperné osmdesátníky. Věříme, že dokud senior žije aktivním životem, zajímá se o svět kolem sebe a nebojí se nových zážitků je na nejlepší cestě dosáhnout dlouhověkosti ve velmi dobré kondici. Tyto podmínky u nás senioři mají. Jezdíme na výlety i za kulturou, zveme si zajímavé hosty a organizujeme různé akce. Přímo v areálu probíhá kurz keramiky a cvičení, máme vlastní bazén a rozlehlou zahradu, naši obyvatelé mohou hospodařit na vlastních zahrádkách.

K pohodlí slouží dovážka čerstvého pečiva a obědů, společné dojíždění za nákupy, individuální doprava k lékařům, do nedalekého města a pomoc s úklidem.

Nejsme domov pro seniory a nenabízíme 24 hodinovou službu. Ze současných kategorií bydlení pro seniory se spíše blížíme domům s pečovatelskou službou. Přijímáme soběstačné seniory, máme však domluveny pečovatelské i zdravotní služby, pro ty, kteří je potřebují nebo budou potřebovat. Inspirovali jsme se podobnými projekty v zemích na západ od nás a naším členem se mohou stát senioři již od počátku důchodového věku,  kteří se nechtějí starat o běžné starosti s vlastním domem nebo o opravy v bytě, ale mají ještě dost sil a chuti žít aktivní a pestrý život podle vlastních představ.

 

 Stanovy Spolku naleznete zde.