Akce

Více akcí a záznamů z našeho života na Statku najdete na našem Facebooku.

Návštěva tanečního souboru Marietta

Tanec, hudba, guláš, pivo, hraní mölkky a opékání buřtů. A hlavně pohodové odpoledne strávené s příjemnými lidmi. Tím vším pro nás byla návštěva seniorského tanečního souboru Marietta.
více

Oslavááááá!

Narozeniny u nás slavíme čtvrtletně. Tentokrát slavili narození v dubnu a květnu (těch je totiž nejvíc).
více

Káranský vodovodník 2024

Exkurze do vodárny Káraný, turistika a science show v podání Údifu - Úžasného divadla fyziky. To vše bylo součástí našeho výletu na akci Káranský vodovodník 2024. A nechyběla ani 'degustační' zastávka v pivovaru.
více

Chřestové menu s profesionálním kuchařem

Dnes jsme na Statku zažili sváteční oběd. Chřestové menu ve stylu fine dining nám připravil syn našeho obyvatele, profesionální kuchař Martin Knetl.
více

Obchodník s deštěm ve Vinohradském..

Příběh tohoto divadelního představení je známý a nastudování ve Vinohradském divadle se, myslíme, povedlo.
více

Přednáška o záhadách vesmíru

O záhadách vesmíru nám přišel na Statek vyprávět RNDr. Ivan Miština, člen kosmologické sekce Akademie věd České republiky.
více

Naše letošní čarodějnice!

Letošní pálení čarodějnic se muselo (zatím) obejít bez velkého ohně, protože to bylo zakázáno, ale i tak jsme si to užili.
více

Za posvátnými energiemi do chrámu i k menhiru

Dubnový výlet nás zavedl na místa posvátných energií - do nedostavěného chrámu v Panenském Týnci a k menhiru Zkamenělý pastýř u Klobuk.
více

Turistika za kvetoucími dymnivkami

Vždy začátkem dubna kvetou v nedaleké přírodní rezervaci Jiřina dymnivky, jejichž květy tvoří ve zbytcích lužního lesa u Labe úplné barevné koberce. A to je podívaná, kterou jsme si nemohli nechat ujít.
více

Cestujeme s Tadeášem

Tadeáš Šíma je cestovatel a dobrodruh, který nám v minulosti přednášel o své cestě po Africe. Tentokrát jsme se s ním podívali do Střední Ameriky.
více

Přednáška o ptácích

Na přednášku k nám přijel Ondřej Kulhánek z České ornitologické společnosti, a i když nás téměř dvě hodiny zásoboval zajímavými informacemi z ptačí říše, ještě spoustu faktů o ptácích musel nechat viset v povětří.
více

Exkurze do pražírny kávy

Pražírna kávy Fair & Bio v nedalekém Kostelci nad Labem se jevila být místem předurčeným k tomu stát se objektem našeho zájmu a bližšího zkoumání. A bylo to zkoumání nadmíru příjemné, voňavé a chutné!
více

Pochod pro mozek 2024

S našimi obyvateli "chodíme" pravidelně, ale až letos jsme se zapojili do Pochodu pro mozek.
více

Oslava narozenin

Na jeden z pátečních březnových večerů připadla společná oslava narozenin těch z nás, kteří jsme se narodili v období leden-březen. A jako by platila přímá úměra - čím více oslavenců, tím lepší oslava!
více

Turistika za vodníkem Ferdou

Polovina března nabídla slunečné počasí, a tak jsme vyrazili na malou túru do nedalekého Zárybského lesa. A potkali nejen vodníka, ale také místní myslivce i s úlovkem.
více

Divadlo Kalich - Dobře rozehraná partie

Do divadla Kalich jsme se zase po nějaké době rádi vrátili.
více

Znovu v Thermaliu

Protože se nám únorový výlet do teplického Thermalia líbil a některým z nás i pomohl po zdravotní stránce, jeli jsme ještě jednou. A bylo to opět bezva.
více

Pravidelná páteční turistika

Abychom se na jaro dostali do skvělé formy, protáhli tělo a pročistili hlavu, vyrážíme nyní na páteční turistické pochody po okolí.
více

Poprvé v Divadle v Celetné

V Divadle v Celetné jsme navštivili hru Rozptýlení/Barcarole, kterou režíroval a vymyslel Igor Chmela.
více

Naši na Mistrovství ČR v Mölkky

O víkendu se naše dvě tříčlenná družstva zúčastnila mistrovství ČR v indoor Mölkky!
více

Vyrábíme vlastní salámky

To už je tradice. Několikrát do roka si vyrobíme vlastní klobásky a/nebo salámky.
více

Ukázka háčkování rukama

Díky paní Aleně Cardové jsme mohly okouknout techniku "háčkování rukama".
více

Koupání v teplickém Thermaliu

Prohřát se v léčivé termální vodě, to nemůže být nikdy na škodu. A tak jsme si udělali výlet do bazénu Thermalium v Teplicích.
více

Přednáška Plachetnicí na Antarktidu

Na Antarktidu jsme se vydali s kapitánem Petrem Rývou, a byť to bylo jen prostřednictvím jeho přednášky s fotografiemi a videem, stálo to za to!
více

Cestovatelská přednáška o Africe

Není nad to udělat si během chladného ledna výlet do slunné Afriky! My tak učinili prostřednictvím přednášky jednoho z našich obyvatel, který na podzim navštívil s přítelkyní Jihoafrickou republiku a Namibii.
více

Zabíjačkové hody

Sice na statku nechováme prasátka, ale jen ovečky, ovšem to nám nezabránilo udělat si takhle v pátek v podvečer zabíjačkové hody.
více

Trénink paměti

Dnes jsme měli příležitost poznat, že trénování paměti je nejen prospěšné, ale i zábavné!
více

Přednáška o Austrálii

Jednou z aktivit, které uskutečnujeme přímo u nás, jsou cestovatelské přednášky. Jsou velmi oblíbené, navíc když se doplní o malé občerstvení a víno z dané destinace…
více

PF 2024

Krásné Vánoce a vše dobré do nového roku!
více

Naši furianti v Národním divadle

Kam jinam jít za kulturou ve sváteční dny? Přeci do Národního..
více

Naše sváteční večeře

Rok se s rokem sešel zase nějak rychle. A my už tradičně usedáme k naší společné sváteční večeři.
více

Setkání s dětmi z místní školy a školky

Jako každý rok těsně před Vánoci nás na statku navštívily děti z brázdimské školy a mateřské školky. Děti nám zazpívaly koledy a vzájemně jsme si předali drobné vánoční dárečky.
více

Hrabání listí a svařáček

Advent jsme slavili také prací. Shrabali jsme listí, které spadlo ze stromů až po nedávných mrazech, a potom si jako zaslouženou odměnu dopřáli voňavý svařáček.
více

Vánoční besídka s harfou

Jedním z vrcholů adventního období na Statku byla vánoční besídka, na které zahrála harfistka Katarína Ševčíková. Besídky se zúčastnili i rodinní příslušníci našich obyvatel.
více

Výlet do trezoru ČNB a na adventní trhy

Poslední výlet roku 2023 nás zavedl do trezoru České národní banky, kde jsme shlédli velmi zajímavou expozici Lidé a peníze s odborným výkladem. Následovala individuální návštěva adventních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.
více

Přijela Marietta

Marietta je seniorský taneční soubor, který tančí country. A to jsou pěkně svižné tance!
více

Pečení vánočního cukroví

S nástupem adventu se na Statku ve velkém rozjela výroba domácího vánočního cukroví všeho druhu. Prvnímu prosincovému týdnu vévodilo linecké a vanilkové rohlíčky.
více

Tvoříme vánoční dekorace

To je naše už tradiční činnost na začátku adventu. Vyrábíme adventní věnce, věnce na dveře, ale i ozdobené větvičky kamkoliv.
více

Workshop - Jak balit vánoční dárky!

Tento workshop nám nabídla naše milá sousedka a moc rádi jsme nabídku přijali!
více

Předvánoční výlet do zahradnictví Líbeznice

Nedaleké zahradnictví Líbeznice je vyhlášené tím, že kromě všemožné zeleně nabízí velké množství krásných dekoračních předmětů, a navíc bývá vždy v předvánočním období úžasně vyzdobeno. A to si rozhodně říkalo o malý, ale příjemný výlet!...
více

Jak jsme pořádali turnaj v mölkky

Na tento turnaj k nám dorazili mölkkaři z organizace "Právě teď". Počasí se nakonec povedlo, navzdory deštivé předpovědi, a tak to bylo příjemně strávené odpoledne plné zážitků!
více

Komedie

Včerejší večer jsme strávili v divadle Studio Dva na Václavském náměstí na komedii "Chlapi sobě".
více

Aromaterapie s tvořením

Pošmourno začínajícího listopadu jsme nekompromisně rozehnali praktickou přednáškou o aromaterapii, která celý náš životní prostor nádherně provoněla blahodárnými éterickými oleji a nabila energií.
více

Zoopark Zelčín a historické zdymadlo Hořín

Není zoo jako zoo! Ta v Zelčíně je kontaktní, o čemž nás přesvědčily přítulné lamy, krotcí pštrosi emu nebo fjordští koně. Čekal nás i dobrý oběd, a pak se šlo ještě na historické zdymadlo!
více

Přednáška s exotickými zvířaty

Díky Kristýně Novotné z chovatelské stanice Chamstaff jsme se mohli na statku pomazlit s hady, ještěry, pavouky a dalšími milými zvířátky. Kdo si myslel, že se jich lekneme, ten se pěkně spletl!
více

Turnaj v mölkky ve Zruči

Turnaj v möllky za účasti mistrů republiky a dalších kvalitních českých i zahraničních týmů nás druhou říjnovou sobotu vylákal až do Zruče nad Sázavou. A stálo to za to jak z hlediska našich výkonů a výsledků, tak díky skvělé atmosféře.
více

Říjnové mecheche!

Na podzim u nás máme několik oslavenců, proto bylo třeba uspořádat akci, na kterou se hned tak nezapomene!
více

Podzim u nás na zahradě

Podzim je krásně barevný a nejinak je tomu i u nás v areálu.
více

Sousedské setkání

Na neděli vyhlásila jedna Brázdimačka sousedské setkání na návsi. Tam jsme nemohli chybět!
více

Recitál Světlany Nálepkové

První říjnový páteční večer se nesl ve znamení šansonu. V divadle v Horních Počernicích jsme si poslechli recitál zpěvačky a herečky Světlany Nálepkové.
více

Přednáška o lese

Koncem září k nám zavítala paní Zdeňka Hajleková z Lesů České republiky s velmi zajímavou přednáškou o historii i současnosti našich lesů.
více

Za žraloky a do hor s virtuální realitou

Výlet do divokých velehor nebo na korálový útes se žralokem? Žádný problém! Obojí nás čekalo v Kulturním centru Rychta v Klecanech, kde si senioři mohli vyzkoušet virtuální realitu.
více

Výlet na jez Čelákovice

Cílem našeho zářijového výletu byl čelákovický jez, kam nás pozvala paní jezná. Cestou jsme se ještě zvládli stavit na výstavě Včely a houby v Brandýse.
více

Drama v Divadle na Vinohradech

Opět jsme zavítali na pražské Vinohrady na klasické představení s výbornou Reginou Rázlovou a Terezou Bebarovou.
více

Sezóna rajčat vrcholí!

Na zahrádkách se našim seniorům urodilo letos zase dost rajčat. A tak jsme se společně vrhli na jejich zpracování.
více

Jak jsme hráli na Mistrovství ČR ve hře Mölkky

Asi před rokem dostala jedna naše obyvatelka od rodiny finské kuželky, tzv. mölkky. Tehdy jsme jim ještě říkali "špalky".
více

Cestujeme, tentokrát do Nepálu!

Pondělní deštivé odpoledne zaplnila cestovatelská přednáška doslova za hranice všedních dní.
více

Čundr na Statku

Čundr? Proč ne? Navrhli jsme našim obyvatelům, že jim zorganizujeme stanování v naší velké zahradě, aby si připomněli své zážitky z trempování.
více

Houbaření milujeme!

A tak se už houbařské sezony nemůžeme dočkat.
více

Grilování s rodinnými příslušníky

Jako každý rok jsme i letos pozvali rodinné příslušníky našich seniorů na letní grilování v altánu u rybníka.
více

Na letním divadelním představení

Vyrazili jsme do divadla Kalich, ale tentokrát na letní scénu pod žižkovskou věží!
více

Setkání s papoušky ara ararauna

Včera před polednem jsme se seznámili s těmito báječnými papoušky a jejich majiteli.
více

Farma Vraňany a Antik Spomyšl

Červnový výlet byl tentokrát namířen do nedalekých Vraňan a Spomyšli.
více

Pstruzi

Na letní scéně divadla Ungelt, italská komedie Pstruzi.
více

Zahradní slavnost

Dostali jsme pozvánku na zahradní slavnost domova pro seniory na Praze 9.
více

Unesco - světové dědictví kulturních a přírodních památek

Přednáška o památkách světového dědictví Unesco
více

Veltrusy a Vojkovické jezero

V květnu jsme se vydali do prostředí Veltruského zámku a ještě pokračovali do nedalekých Vojkovic k jezeru.
více

Setkání, táborák a hudba

Na Statek zavítali "pěšky" turisté-senioři z komunitního centra na Proseku.
více

Přednáška s Judr. Zlatou Kohoutovou

Odborná přednáška na téma "Senior a nástrahy každodenního života".
více

Biograf láska

Krásný muzikálový večer v Divadle Kalich!
více

Karel Kekeši opět na Statku

Květnoví oslavenci narozenin si opět užili harmoniku a krásný hlas pana Kekešiho.
více

Jak nás profesionálové učili Mőlkky

Darovanou hru Mőlkky si naši senioři tak oblíbili, že pétanque je až druhý.
více

Čarodějnice aneb po roce zase legrace

Tentokrát se na Statku linuly country melodie a buřty voněly do daleka.
více

Výjímečná návštěva v televizi Nova

Díky naší obyvatelce jsem dostali pozvání do zpravodajství televize Nova, které jsme velmi rádi využili!
více

Velikonoční vaření s kuchařem Jiřím Eichnerem

Opět jsme u nás přivítali dva vynikající kuchaře, Jiřího Eichnera a Jiřího Janečka, mistři v oboru kuchařském a cukrářském.
více

Famílie

Opět jsme zavítali do divadla Na Fidlovačce na komedii- trochu k zamyšlení - Famílie. Někteří naši senioři se v této hře i občas poznávali…
více

Klášter v Doksanech

Jarní putování nás zavedlo do nádherného místa, kláštera sester premonstrátek ve vesničce Doksany.
více

Jarní výroba klobásek a uzení spojené s hrabáním zahrady

Tuto tradici již po několikáté opakujeme, vlastnoručně vyrobené klobásky a salámky všem chutnají!
více

Cestovatelská přednáška s chačapuri

V rámci pravidelných aktivit, které připravujeme pro naše obyvatele přímo u nás, jsme pozvali cestovatele Šebestiána Boka, který projel stopem Turecko, Gruzii a Arménii.
více

MDŽ u nás!

Jak našim ženám v den jejich svátku popřál majitel?
více

Komedie TIK TIK

Za divadlem jsme se vydali do centra Prahy a málem nám humorná komedie také vyvolala jakési "tiky"...
více

Zvonařství Manoušek

V únoru jsme s našimi seniory podnikli výlet do zvonařského muzea ve Zbraslavi.
více

Vernisáž

Proč si pro změnu nevyjet na slavnostní vernisáž? Pozvání jsme dostali od umělců z Nového sdružení pražských umělců na zahájení společné výstavy v galerii na zámku Kladno.
více

Ostrov

Nový český film s Jirkou Langmajerem a Janou Plodkovou nás v den svatého Valentýna krásně rozněžnil a pobavil.
více

Putování západní Kanadou

Přednáška o putování po národních parcích západní Kanady.
více

Společné vaření - španělský ptáček

V takové partě se to vaří jedna radost! Každý se něčeho chopí a za chvíli je příprava hotová.
více

Tajemné sovy

V rámci populárně naučného programu pro seniory nás navštívili pracovníci záchranné stanice Penthea s desítkou živých sov.
více

Tanec s Petrem Veletou

Baletní, taneční mistr a choreograf Mgr. Petr Veleta Ph.D. u nás na Statku
více

Tajemné vodní podzemí staré Prahy - plavba Pražské Benátky

Jedinečné panorama Prahy jsme si nejlépe vychutnali z hladiny řeky Vltavy na palubě vytápěného parníku Vodouch.
více

Velký chodec - Jakub Čech, cestovatel

Dnes u nás proběhla další cestovatelská přednáška. I s občerstvením!
více

Film "Vánoční příběh"

Hned zčerstva v novém roce hurá do kina! V nedalekém Cinema City v Letňanech totiž běží nová česká komedie "Vánoční příběh".
více

Pf 2023

Vážení přátelé, přejeme Vám krásné a pokojné vánoční svátky, radostnou mysl a hodně štěstí v budoucím roce 2023.
více

Štědrovečerní večeře

Nejen rybí polévka, smažený kapr a kuřecí řízky, bramborový salát, ale především pohodová nálada všech zúčastněných v den, kdy jsme společně oslavili náš dřívější Štědrý večer.
více

Vánoční besídka s Vojtou Nedvědem

Známé písničky z dílny Nedvědů a i několik nových nás těšily po dobu vánoční besídky.
více

Balada pro banditu

Prosincová kultura byla ve znamení romantiky v Divadle na Vinohradech na malém moderně pojatém muzikálu Balada pro banditu.
více

Tradiční pečení vánočního cukroví

S novými obyvatelkami přicházejí i nové zajímavé recepty a tak letošní pečení bylo obzvlášť vydařené.
více

Společné tvoření vánočních a adventních věnců

Jako každý rok, tak i tento rok přišlo s adventním časem tvoření krásných a voňavých věnců.
více

Poprvé v Divadle Lucie Bílé

A hned taková pecka! Milionový údržbář s Petrem Nárožným a Veronikou Freimanovou.
více

Country kapela Mošňáci

Pondělní večer byl v rytmu country, přivítali jsme kapelu "Mošňáci"!
více

Výlet do trojské ZOO

První listopadový den jsme se vydali na plánovaný výlet do pražské zoologické zahrady.
více

Bubnování Drum circle

S Petrem Šušorem jsme se během okamžiku přenesli do jiných energií indiánských, afrických či eskymáckým kmenů.
více

Psovodi

Na Statku jsme tentokrát přivítali netradiční návštěvu, policejní psovody z nedaleké stanice v Neratovicích.
více

Kino - film Střídavka

Opět jsme vyrazili na Národní třídu do komorního kina Evald, kde se tentokrát promítala nová úspěšná česká komedie Střídavka.
více

Hipoterapie U tří cest

V nedaleké vísce Nový Vestec u Káraného je malinké hiporehabilitační středisko U tří cest , které jsme navštívili.
více

Narozeniny s banjem a písničkami

I září nám přineslo další oslavu narozenin.
více

V divadle v Mladé Boleslavi

Náš pravidelný výlet za kulturou byl tentokrát do Mladé Boleslavi, kam jsme vyrazili na komedii "Úča musí pryč".
více

Kuchařský mág Jiří Eichner s kolegou

V úterních odpoledních hodinách nás na Statku navštívil věhlasný kuchařský mág pan Jiří Eichner se svým kolegou, dalším výborným kuchařem.
více

Vyrábíme kečupy a ořechovku

Společnými silami jsme vyrobili z vlastních rajčat z naší zahrady asi 30 sklenic kečupu.
více

Výlet na Kuks s přespáním

Poslední srpnové dny jsme vyrazili na výlet na hospitál Kuks. Počasí nám přálo a vraceli jsme se plni zážitků!
více

Hmyzí domeček

Zajistit ubytování pro užitečný hmyz je docela snadné a také to dobře vypadá.
více

Malířský workshop

Skrytý talent našich seniorů anebo možná odhodlání zkusit to, co nikdy nedělali nebo si jen tak hrát s barvami.
více

Pečení kapra v létě

Ne že by se nám již stýskalo po zimě a Vánocích, ale nešlo odmítnout nabídku našeho klienta pana Pavla, abychom společně upekli a usmažili kapří filety.
více

Letní kino (pro někoho po 40 letech)

V rámci pravidelné kultury zařazujeme v létě letní kino v nedaleké Houštce, která je součástí Staré Boleslavi.
více

Palačinky - společné pečení a oběd

Výborné palačinky dělané na speciálním palačinkovači od naší seniorky paní Dany všem udělaly příjemné blaho v těchto letních dnech.
více

Turnaj v pétanque a buřty - léto v plném proudu!

Na úterní odpoledne byl naplánován turnaj v pétanque, takže trénink a přípravy probíhaly už několik dní předem.
více

Výlet na Máchovo jezero

V parných červencových vedrech není moc jiných možností, které by se lépe nabízely, než koupání a když už, tak na Mácháči.
více

Levandulové věnce

Společné tvoření v naší tvořivé místnosti v Domečku, tentokrát věnce s levandulí.
více

Nikdy není pozdě

Tentokrát divadelní letní scéna -"Hvězdné léto pod Žižkovskou věží" na romantickou komedii dvou herců - Václava Vydry a Jany Paulové.
více

Zahradní slavnost v Brázdimské základní škole

Každoročně se zúčastňujeme akcí nedaleké základní školy. Pro letošní školní závěrečnou besídku napekly naše obyvatelky pod vedením paní Daniely krásné a hlavně chutné ovocné košíčky.
více

Grilování na Statku

Léto budiž pochváleno, u nás dvojnásobně! Když je teplo tak akorát, tak to musíme využít k posezení v našem altánu s grilem. Máme na to skvělé podmínky.
více

Záchranná služba - první pomoc a další užitečné rady

Na Statek k nám zavítal školitel středočeské záchranné služby pan Marek Hylebrant.
více

Boršč

Příjemné úterní poledne jsme strávili poznáváním ukrajinské kuchyně a zvyků.
více

Statek Vaška Vydry v Malčanech a vodní nádrž Slapy

Červnový výlet - tentokrát jsme navštívili milovníka koní Vaška Vydru na jeho Statek Malčany - Institut celostní péče o koně
více

Divadlo Palace - V Paříži bych tě nečekala tatínku

Dlouho očekávaná humorná komedie, na kterou jsme vyjeli a o čem že byla? „Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži. Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již ...
více

Operní zpěvák Roman Janál

Poslední květnové odpoledne jsme na Statku přivítali vzácnou návštěvu - sólistu opery Národního divadla pana Romana Janála, majitele dvou ocenění Thálie.
více

Velká oslava narozenin s harmonikou

Květen přináší u nás na Statku nejbohatší narozeninovou úrodu, dokonce jedny vzácné kulatiny.
více

Výlet do skanzenu v Kouřimi

V malebném skanzenu jsme shlédli 14 větších objektů s mnoha hodnotnými interiéry a několik drobnějších památek. Lidové tradice, obyčeje, život našich předků, to vše jsme si připomněli v útulných roubenkách zařízených tak, jak žili naši předkové....
více

Kino Evald - Poslední závod

Dnes jsme vyrazili do kina Evald na film Poslední závod, který zpracovává tragický příběh lyžařů Hanče a Vrbaty.
více

Čarodějnice na Statku

Každoroční tradiční akce na Brázdimském statku je pálení čarodějnice spojené s opékáním buřtů.
více

Vystoupení Marietty na Statku

Po dvou letech jsme opět přivítali na Statku taneční skupinu Marietta z Komunitního centra Prádelna.
více

Výlet do Trojského zámku a botanické zahrady skleníku Fata Morgana na výstavu motýlů

Ani nepřízeň počasí nás neodradila z plánovaného výletu do Trojského zámku a po dobrém obědě v blízké restauraci U Lišků jsme se přesunuli do botanické zahrady, kde ve skleníku Fata Morgana jako každoročně probíhala úžasná výstava motýlů.
více

Naše Velikonoce

Jsme připraveni! Beránek už se narodil:-)
více

Divadlo Na zlatém jezeře

Vydali jsme se do divadla ABC na Simonu Stašovou a Ladislava Freje.
více

Velikonoční tvoření

Společné zdobení velikonočních vajíček tak jako každým rokem je pro naše obyvatelky velikou zábavou. Je to i příležitost ke společnému vzpomínání jak kdo dříve slavil velikonoce a jak se zdobily kraslice u nich doma.
více

Výlet do Nižboru

Dnes jsme v Nižboru navštívili sklárnu Rückl a prošli se kolem Berounky. I když nebylo slunečno, výlet se moc povedl!
více

Minivýlet do Staré Boleslavi

Na tento výlet jsme se vypravili trochu operativně s malou skupinkou a díky krásnému počasí.
více

Představujeme EXPO 2020

Naše obyvatele taky trochu edukujeme a z vlastních zážitků rádi připravíme prezentaci.
více

MDŽ

Každý svátek je dobrý důvod k oslavě. Ženy u nás převažují, a tak jsme rádi gratulovali!
více

Karty a uzené

Původní plán byl pétanque a uzené. Ale zima udeřila a ven se nám nechtělo.
více

Divadelní představení

Včera jsme shlédli toto představení v Divadle v Horních Počernicích. To máme rádi. Je příjemné a pro nás dobře dostupné.
více

Koprovka

V zimě je omáček potřeba, my je máme rádi a proto byla po svíčkové na řadě koprovka!
více

Návštěva plynárenského muzea a rybník Hamr

V únoru bývá nevlídné počasí, a proto jsme vymysleli návštěvu uvnitř a malou procházku venku.
více

Cestujeme do Mexika

Po soukromé cestě majitele do Mexika přichází čas podělit se o dojmy s našimi obyvateli.
více

Gin Game a Bohdalka

Včera jsme absolvovali skvělé představení v Divadle Na Jezerce.
více

Pečeme a slavíme narozeniny

Naše akce jsou hodně o jídle. To máme všichni rádi a tak zkoušíme různé varianty.
více

Lednové kino

Lehce s životem se prát, říká Jiří Suchý a nazývá se tak i dokument o jeho životě, který jsme shlédli dnes odpoledne.
více

Svíčková!

První akcí letošního dvojkového roku je svíčková! Myslíme si, že to je důstojný začátek roku:-)
více

PF 2022

Vážení přátelé, přejeme Vám krásné a klidné vánoční svátky a jen to dobré do nového roku! Za Brázdimský statek, Alena a Pavel
více

Koledníci z místní základní školy

Děti nám přišly zazpívat ve středu 22.12. Byla to moc milá návštěva!
více

Naše sváteční večeře

Naši sváteční večeři si každý rok uspořádáme pár dní před Štědrým dnem. Je tradiční, se salátem, řízkem a rybou.
více

Náš prosincový výlet

Tento měsíc jsme vyrazili do blízkého okolí. Trochu jsme se prošli a také užili vánoční atmosféru.
více

U nás už voní cukroví!

Pečení máme samozřejmě na etapy. Proběhla příprava těsta a včera i vlastní pečení.
více

A jak dopadly salámky?

Výborně! Posuďte sami:) A v mezičase se ještě stihlo uklidit kolem grilu.
více

Adventní věnce

I letos jsme tvořili adventní věnce.
více

Připravujeme maso na výrobu salámků

Salámky a klobásky, které si sami chystáme jsou oblíbené a tak tuhle výrobu provádíme už po několikáté.
více

Výlet do cukrovaru v Dobrovicích

Víte co je na obrázku? Semena cukrové řepy. Vlevo přírodní, vpravo připravená k setí!
více

Do kina na Zátopka

Navštívili jsme půvabné kino Atlas v rámci odpoledního představení.
více

Cestovatelská přednáška

Tadeáš Šíma je mladík, který na kole projel Afriku. Včera jsme si jeho vyprávění u nás mohli poslechnout.
více

Podzimní Kersko - to musíte vidět!

Do Kerska jsme se pro velký úspěch vrátili už podruhé. Jednak v restauraci Hájenka výborně vaří a také jsme se těšili na podzimní přírodu.
více

Rybaření a přednáška o něm

V našem rybníku máme hlavně díky panu sousedovi Novákovi spoustu, dnes už pěkně vypasených, kapříků.
více

Můj báječný rozvod

Je titulek divadelního představení v Divadle Studio Dva, kde exceluje Eliška Balzerová.
více

Divadlo a oslava narozenin

Na konci září jsme si užili komedii Líbánky na Jadranu. A následovala oslava narozenin!
více

Je čas vinobraní!

Sbíráme naše krásné hrozny vína a těšíme se na burčák!
více

Výlet na houby

V úterý jsme podnikli výpravu na pelhřimovsko. Bylo totiž avizováno, že tam rostou houby!
více

Vino, pétanque, buřty!

Využíváme pěkného počasí, které začalo začátkem září a plánujeme společné venkovní aktivity!
více

Co podnikáme v létě?

Léto je fajn čas, klidně ho můžeme strávit u nás na zahradě nebo u bazénu!
více

Jablonec

Jedna z našich obyvatelek žila dlouhá léta v Jablonci, tak jsme se tam vypravili!
více

Grilování i s ostatními nájemníky

U nás na Statku bydlí jak senioři, tak běžní nájemníci. Toto soužití se nám osvědčuje a hezká atmosféra byla i při společném grilování.
více

Výlet do Berouna

V sobotu jsme se vypravili do Berouna hlavně kvůli vyhlášeným hrnčířským trhům.
více

Ořechovice

Výroba ořechovice je u nás už dalo by se říci tradicí.
více

Náš výlet po zahradách

Tentokrát byla v plánu Vrtbovského zahrada a Královská obora Stromovka.
více

Nevšední zážitek!

V úterý jsme měli na Statku nevšední hudební zážitek. Přijela k nám zahrát harfistka!
více

Kotlíkový guláš

Kotlík, který dostal majitel k narozeninám, bylo třeba otestovat. A tak se rozdělal oheň a vařil se kotlíkový guláš.
více

Výlet do Průhonic

Náš výlet do Průhonic jsme operativně posunuli o den dříve - počasí je letos opravdu nespolehlivé. A tím jsme si mohli zahradu kolem zámku užít za slunce a příjemných teplot.
více

Beseda na téma Sýrie

Tento týden jsme u nás přivítali Syřana, pana Rameha a zjistili tak, jací syřané mohou být.
více

Čarodějnice!

Pálení čarodějnic je hezký zvyk a my ho dodržujeme. A letos to nebylo jinak.
více

Oslava jak jinak než se zpěvem!

Naše obyvatelky slaví narozeniny! Jedna z nich významné půlkulatiny.
více

Výlet do Milovic

Úterní výlet do Milovic byl trochu ohrožen, protože předpověď slibovala déšť. Nakonec bylo sluníčko a teplo, my prostě máme štěstí!
více

Domácí kino s koláčky

Dnes jsme si pustili z Netflixu romantiku - film "Pýcha a předsudek".
více

Velikonoční mazanec

Na keramice jsme vyrobili keramická vajíčka a jimi si ozdobili vrbové proutky před vchodem. Už chyběl jen mazanec!
více

I my uklízíme Česko!

Do akce se zapojili nejen naši senioři, ale i někteří ostatní nájemníci.
více

Zdobení vajíček

Vybrali jsme si dvě techniky, klasické zdobení voskem a tečkování.
více

Turistika do Brandýsa

Včera jsme se vydali na krátký, ale díky počasí moc příjemný pochod v rámci našeho okresu.
více

Kachna!

Měli bychom se spíše postít, ale my měli chuť na kachnu!
více

První letošní pétanque

Včera jsme se svolali na první pétanque v tomto roce. Byli jsme zvědaví, zda jsme to nezapomněli.
více

Prochozený únor

V únoru jsme se připojili do iniciativy Sensenu (Senizační senioři), jehož jsme členy, která se jmenovala "La Manche na suchu".
více

Tvoření je radost!

Tvořit nelze přestat ani v covidu! Je to pekelné soustředění, ale pak ta radost!
více

Co s darovaným mlékem? Přeci vyrobit si sýr!

Děkujeme za darované mléko:-) Výrobu sýru jsme si už vyzkoušeli a protože se povedl, jdeme do toho zas!
více

Výlet na Barrandov

Dnes jsme zažili krásný výlet! Navzdory koronaviru jsme měli možnost poznat nově postavený kostel Krista Spasitele na Barrandově.
více

Salámky

Salámky se povedly! Každý dostal svůj díl, tak nezbývá než si pochutnat!
více

Výroba klobásek - to už je tradice!

Klobásky, resp. salámky vlastní výroby děláme už po několikáté. Dnes jsme maso krájeli v teple naší útulné jídelny, zatímco venku zima čarovala!
více

Statek pod sněhem

Tolik sněhu už několik zim nepamatujeme! Víc času trávíme doma, promítáním, cvičením a společným vařením, ale protože jsme zapojení do turistické soutěže, ven se musí!
více

Zelí a promítání

Včera proběhla výroba zelí i kultura v podobě promítání filmu "Planeta Česko".
více

Oslava narozenin s kytarou!

U nás se zpívat smí! A děláme to moc rádi!
více

Poznáváme jižní Itálii

Při promítání fotek samozřejmě. Máme osobní zkušenost, takže povídání doprovází vlastní zážitky.
více

Pečení slaných rohlíčků

O svátcích bylo sladkého dost a tak nový rok zahajujeme pečením slaného.
více

PF 2021

Tak ať je ten další rok plný lásky, zdraví a spokojenosti!
více

Naše sváteční večeře

Jako každý rok se krátce před Štědrým dnem sejdeme ke společné sváteční večeři.
více

Uháčkováno pro Klokánek

Naše obyvatelky umí háčkovat a tak nás napadlo uháčkovat něco hezkého pro někoho, komu tím uděláme radost.
více

Procházka do Ctěnic na svařák

Uf, ještě jsme to stihli než vláda zakázala a Ctěnické okénko můžeme jen doporučit! Výborný svařák, horké jablko s rumem, lahodná wafle:-)
více

Pečeme cukroví - pokračování

Tentokrát byly na řadě linecké a myslivecké knoflíky! Děkujeme paní Alče za přípravu těsta a know-how!
více

Po delší pauze zase keramika. Hurá!

Keramika je u nás oblíbená a proto jsme ji moc rádi zase po pauze obnovili.
více

Všechny cesty vedou do Brázdima

Větší výlety konat nemůžeme, tak alespoň poznáváme blízké okolí!
více

Adventní věnce

I letos jsme zasedli, abychom si vyrobili adventní věnec nebo jinou přírodní dekoraci na Vánoce.
více

Začínáme s cukrovím

U nás už to včera vonělo vanilkovými rohlíčky a mandlovým pečivem!
více

Turistika po cyklostezce

Na včerejšek jsme naplánovali turistiku po cyklostezce Kostelec nad Labem - Brandýs. A byla to dobrá volba. Počasí jako vymalované!
více

Na procházce podél Labe

V tyto dny, kdy chceme naše seniory co nejvíc ochránit moc výletovat nemůžeme. Ale do přírody se dá jít vždycky a naši "turisté" chodí rádi!
více

Skvělá Jiřina Bohdalová v Divadle Na Jezerce

Tohle představení jsme měli vidět už v dubnu. Ale koronavirus vše překazil. Tentokrát to vyšlo, i když někteří senioři se kvůli obavám neúčastnili.
více

Společná večeře a oslava narozenin

Ze zabíjačky před nějakou dobou zůstalo v mrazáku maso a tak jsme se rozhodli ho použít pro společnou večeři.
více

Švestková povidla

Máme výborný recept na ještě lepší švestková povidla. Pečou se v troubě a nejlepší je sníst je jen tak:-)
více

Divadlo na Fidlovačce

Do divadla se v těchto dnech nikomu moc nechce. Sezení v roušce není příjemné. Když jsou ale předem zařízené vstupenky, je třeba vyrazit.
více

V ZOO

V ZOO Praha každý z nás minimálně jednou byl. Záleží ale na tom kdy, protože tahle zahrada se neustále proměňuje. A když si k tomu vezmete průvodce, poznáte jí zase trochu jinak.
více

Naše vernisáž

Nikdy není pozdě na to stát se malířem a vystavovat na vernisáži!
více

Ořechovice

Proč si nevyrobit domácí ořechovku, když se nám urodilo tolik ořechů?
více

Výlet Kersko a Lázně Toušeň

Tento výlet byl turistický, gastronomický, ale poznávali jsme i historii našeho blízkého okolí.
více

Grilování s kytarou

V tomhle vedru se dá akorát tak koupat v bazéně a odpočívat. V pozdním odpoledni je ale také dobře u nás na zahradě, pod vzrostlými stromy. A zpěvu není nikdy dost!
více

V létě se musí do letňáku!

A my máme jeden tradiční nedaleko - v Houšťce ve Staré Boleslavi.
více

Chmel národa je tmel!

Včerejší představení na letní scéně Vyšehrad mělo grády! Ale byl z toho nakonec moc fajn zážitek.
více

Malířky

V rámci kreativní tvorby jsme s naší výtvarnicí Janou naplánovali na léto malování. Rovnou nám totiž zajistila výstavu našich tehdy ještě neexistujících obrazů. Teď už jsou hotové a přijít podívat se na ně budete moci v září do komunitního centra Vlna ve Starých Ďábl...
více

Výlet do Roztok

Vydali jsme se do Roztok u Prahy podívat se na expozici "Život v letovisku aneb Jak se jezdilo do Roztok na letní byt".
více

Grilování v červnu

Počasí už nabízí příjemné letní večery, které je třeba využít!
více

Samosběr jahod a džem

Nápad dojet si do Vraňan na samosběr jahod jsme neměli jen my. Ale stálo to za to, jahody jsou krásné a lahodné a to samé džemy!
více

Co je nového?

Našim třem ovečkám se narodilo celkem 6 jehňátek! A to dokonce tři dny po sobě, každý den byly dvě nové radosti.
více

Výlet na zámek Kačina

S radostí jsme zase vyrazili na celodenní poznávací výlet. Na zámku Kačina jsme měli průvodkyni jen pro sebe!
více

Bio Senior

Ve čtvrtek jsme se společně vydali do kina. Bylo nás v celém kině asi 10!
více

Naučnou stezkou do Jenštejna

Čtvrteční počasí nás nechávalo na vážkách, jestli výlet uskutečnit. Ale nakonec nepršelo, vzduch byl čerstvý a na turistiku tak akorát.
více

Výroba sýru

Vyráběli jste někdy sýr? My taky ne. Ale zkusili jsme to. Podívejte se jak to dopadlo.
více

Spáleny čarodějnice a s ním i koronavirus - končíme izolaci!

Čarodějnice letos na mnoha místech nebyly. U nás ano. Symbolicky jsme jsme s nimi spálili i vir a ukončili dobrovolnou izolaci ve které jsme byli od 16. března.
více

Výlet Káraný a narozeniny

Život jde dál i s virem, u nás se oslavuje a podnikáme výlety do přírody.
více

První výlet z izolace a darovaný dort!

Ne, že by na Statku nebylo hezky, obzvlášť, když dorazí darem takový dobrý dort, ale už nás to moc táhne na menší výlet.
více

Velikonoční svátky u nás

Na Velikonoce se u nás peče, vaří, dobře jí a taky sportuje.
více

Anketa a velikonoční výzdoba.

Pokračujeme čtvrtým týdnem v izolaci. Počasí přeje venkovním aktivitám a nepolevujeme zatím ani v šití roušek.
více

Podpultová desinfekce dorazila!

Tímto velice děkujeme panu Petrákovi z VŠCHT za výrobu desinfekčních prostředků. Už zas můžeme desinfikovat do alelujaaa!
více

Víkend

O víkendu bylo pěkně, a tak jsme mohli využít naší zahradu. Došlo i na další společné vaření.
více

I život v izolaci se dá užít

Brzy to bude dva týdny, co jsme izolovaní na statku. Ale práce je dost a zábavy taky!
více

Šití pro nemocnici Brandýs

Také jsme se zapojili do "sousedské výpomoci".Když se k nám od jednoho rodinného příslušníka dostala zpráva, že roušky chybí v Brandýse v nemocnici, rozjeli jsme přímo manufakturu.
více

Jsme v izolaci

Od začátku týdne jsme vzhledem k okolnostem Statek téměř uzavřeli. Návštěvy k nám nesmí a my nevycházíme (vyjma procházek po okolí). O to víc fungujeme společně.
více

Promítání

Okolnosti nás donutily omezit provoz a většinu z plánovaných aktivit na následující období zrušit. Nedávno jsme ale pořídili promítačku, takže můžeme koukat na filmy!
více

Klobásky - domácí výroba

Už po několikáté se vracíme k našim oblíbeným klobáskám. Tentokrát vyzkoušíme i salámky.
více

Jak se rodí Hastrman!

Na keramice jsme se pustili do opravdu velkého společného projektu. Tvoříme hastrmana pro náš rybník.
více

Cestovatelská přednáška

Včera k nám dorazil cestovatel pan Bezděk, který před časem se svou- tehdy ještě- přítelkyní objel svět ve škodovce.
více

Divadlo Palace

V neděli jsme shlédli představení "Be my baby" - "Buď moje dítě" S Vandou Hybnerovou a Davidem Novotným.
více

Poznáváme Starou Boleslav

Na únorový výlet jsme vyrazili nedaleko - do nově opraveného poutního chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi.
více

Tlačenka

Další z nápadů na vaření, který vznikl tak, že někdo z obyvatel s tím má nějaké zkušenosti. Naposlouchali jsme si zkušenosti a rady na internetu a pustili se do toho!
více

Výlet do Liberce

Včera jsem vyrazili do podhůří, plánem byl Ještěd a planetárium.
více

Přednáška o generacích

V úterý jsme u nás organizovali přednášku na téma "Generační zajímavosti". Zajímavostí bylo i to, že jsme poprvé pozvali i sousedy!
více

Přednáška o Namibii

Když už někam jedeme, naši obyvatelé tak trochu cestují také. Ve čtvrtek proběhla přednáška o Namibii.
více

Kino

Letošní první kulturní výlet je do kina v Horních Počernicích.
více

PF 2020

Vážení přátelé, děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vás i v příštím roce. Ať se vše daří.
více

Naše sváteční večeře

Už podruhé v historii fungování Brázdimského statku organizujeme sváteční večeři. Tentokrát je spousta pomocníků u přípravy!
více

Vánoční výlet na litoměřicko

Šestnáctého prosince vyrážíme na náš poslední letošní výlet. Cílem je vinařství Radobýl a vánoční trhy v Litoměřicích.
více

Vánoční besídka

Na letošní vánoční besídku jsme pozvali cimbálovku Michala Horsáka. Polovina našich obyvatel je totiž z Moravy a tak jsme doufali, že tahle muzika udělá radost. Trefili jsme se a bavili se i nemoraváci!
více

A jak dopadly perníčky?

Ono to tedy není perníkové těsto, ale mandlové s karamelovým likérem. No ale zdobíme jak perníky.
více

Naše tvorba

Včera přinesla paní keramička hotové vypálené rybky! Něco si necháme, ale některé poputují do místní ZŠ na jarmark.
více

Cestujeme po Austrálii

Při fotografiích a vyprávění, ale jako kdybychom tam byli!
více

Čas pečení cukroví

Pečení cukroví začíná rozbíjením ořechů! Při něm se nám sešla slušná sbírka louskáčků! Teprve potom následuje válení rohlíčků a různé vykrajování.
více

Vyrábíme PAŠTIKU!

To jsme ještě nezkoušeli. Ale proč ne? Vyrábíme domácí paštiku!
více

Karel Vlach slaví... v Hybernii

Včera jsme se zúčastnili koncertu k 80-ti letému výročí působení orchestru Karla Vlacha.
více

Adventní věnec

V neděli začíná advent a tak je třeba vyrobit adventní věnec.
více

Výlet do Poděbrad

V Poděbradech jsme si prohlédli sklárnu, dali si dobrý oběd s Plzeňským pivem a nechali si hýčkat ruce v parafínovém zábalu!
více

Taneční soubor Marietta

Naše nová obyvatelka tančí v souboru Marietta. Členky tohoto souboru byly zvědavé, kde jejich kamarádka bydlí a tak jsme je pozvali.
více

Štrůdl ve škole

Ve čtvrtek nás pan ředitel místní základní školy pozval na kroužek vaření, kde jsme pomáhali s přípravou štrůdlu!
více

Panenský Týnec a Mšené lázně

Když jsme v 9 hodin ráno vyjížděli na tento výlet, všude se válela mlha. Předpověď slunce moc neslibovala, ale i tak jsme se těšili. Dnes jsme měli navštívit místa, která nás nabijí energií.
více

Semafor - představení Osvobozené divadlo

Včerejší návštěvu Semaforu jsme zahájili v nedalekém Světozoru. Chtělo to chlebíček nebo dortík!
více

Uzení klobás

Tahle akce už by se mohla nazvat tradiční. Ouzené klobásky jsou výborné!
více

Mezigenerační turnaj v pétanque SenSen - 2 ročník

Dnes jsme se podruhé zúčastnili tohoto prima turnaje a se stejným skóre. Ze tří hraných soubojů jsme 2 vyhráli!
více

Pečeme žebra a stáčíme víno

Kdo nás pravidelně sleduje ví, že jsme měli v březnu zabíjačku! No a protože jsme všechno maso nesnědli, opekli jsme si žebra teď.
více

Po prázdninách pokračuje tvoření!

Učíme se vitráž a aktuálně vyrábíme zrcadlo nad umyvadlo do naší tvořivé místnosti.
více

Vášeň pro houbaření

Tak tu jsme uspokojili v úterý při výletu na Vysočinu! Prý jsme houby "sbírali" ne "hledali":-)
více

Výroba kečupu

Rajčat se i letos urodilo hodně a je třeba je zpracovat! Proto jsme se sešli k výrobě kečupu.
více

Byli jsme na Pavarottim

Tento vysoce hodnocený film jsme viděli v kině Lucerna na konci srpna.
více

Oslavy narozenin a nová hra

Našim obyvatelům pravidelně gratulujeme k narozeninám.
více

Worskshop vitráž

Další z upoutávkových prázdninových workshopů byla práce se sklem.
více

Grilovačka

Minulou sobotu jsme pozvali naše obyvatele a jejich rodinné příslušníky na společné grilování.
více

Výlet na Kokořínsko a do pivovaru Lobeč

Už jste někdy byli v pivovaru Lobeč na Kokořínsku? Tak se tam zajeďte podívat!
více

Buřty

Využíváme další příjemně teplý večer a opékáme buřty!
více

Výroba levandulového mýdla

Přes léto je naše pravidelná keramika přerušená, ale tvorby jsme se nevzdali a zkoušíme něco nového. Dnes výrobu levandulového mýdla!
více

Letňák

K létu patří letní kino a to nás baví.
více

Levandulová farma a zámek Libochovice

Červencový výlet mířil na levandulovou farmu pod Řípem a do nedalekého zámku Libochovice.
více

Závěr školního roku na hřišti v Brázdimě

To už je tradiční akce, na které děti z naší základní školy předvedou vystoupení.
více

Děti z místní ZŠ u nás

Už tradičně nás navštívila družina naší základní školy. Udělali jsme ovocná zvířátka a upekli houstičky.
více

Mládí nevyprchej!

V úterý v podvečer nás navštívily herečky Jitka Asterová a Hana Čížková s talk show "Mládí nevyprchej".
více

Hudební divadlo Karlín

Ve středu jsem shlédli představení Sestra v akci v nádherném Karlínském divadle a byla to show!
více

Výlet do Prahy s překvapením

V pondělí byla na programu procházka historickou Prahou s paní průvodkyní a "relaxační překvapení".
více

Pečení chleba s profesionály

Tak my už od včera víme, jak upéct chleba! Také jak si vybírat pečivo, že kvas není kvásek a jeho základem je jenom voda a žitná mouka.
více

Harold a Maud v Divadle na Vinohradech

Citem a humorem nabitý příběh podivuhodného láskyplného vztahu osmnáctiletého mladíka Harolda a osmdesátileté zchudlé šlechtičny Maude.
více

"Nejsme my náhodou bydlení pro aktivní seniory?"

Tuhle větu pronesl Pavel, když jsme společně na Karlštejně zdolávali něco málo pod 200 schodů. A schody to byly pořádné!
více

Čarodějnice na statku

Letošní čarodějnice by se daly nazvat mezigeneračním setkáním. Účastnili se jak naši senioři (samozřejmě:), tak naši nájemníci i kamarádi. Novinkou byla kytárka! Vlastně dvě.
více

Výlet do Ctěnic

Ctěnice jsou od nás nedaleko a rozhodně stojí za návštěvu!
více

Všední dny u nás

aneb Jak se u nás žije!
více

Semafor - Kdyby 1000 klarinetů

Klasika, kterou jsme včera navštívili stála za to! Spousta písniček, které všichni známe. Ze třetí řady jsme vše měli jako na dlani.-)
více

Exkurze do Škodovky

Včera jsme vyrazili na plánovaný výlet do Mladé Boleslavi. Byli jsme objednaní na exkurzi do Škodovky.
více

Zabíjačka!

Zabíjačka v březnu? Proč ne? Někdo by namítl, že se spíš máme postít, ale to jsme si řekli, až po zabíjačce.
více

Vinohradské divadlo

16-tého března jedeme za kulturou do krásného Vinohradského divadla. Čeká nás klasika - Pygmalion.
více

Senior bazar v Brandýse

Ve čtvrtek jsme se zúčastnily "Senior bazaru", konaného v Brandýské Kočárovně.
více

Výlet do Mělníka

Včerejší výlet do Mělníka se podařil. I počasí přálo, po mnoha větrných dnech bylo klidno a dokonce i sluníčko.
více

Do kina na Ženy v běhu

Dnešní únorové odpoledne je venku nevlídno, ale to nevadí, v kině se to nepozná. Film "Ženy v běhu" je odpočinková komedie. Všichni hodnotí, že se pořádně nasmály a prodloužily si život - no co si víc přát!
více

Keramické tvoření nás baví

Tak už máme hotové první výrobky. Bylo to napínavé čekání, jak to vlastně dopadne.
více

Návštěva Brandýského zámku

Návštěvu našeho nejbližšího zámku jsem stihli naštěstí před sněhovou kalamitou.
více

Puzzle od holandského malíře

Od jedné naší bývalé obyvatelky jsme dostali krabičku puzzlí o 1000-ci dílcích.
více

Zkoušíme novou troubu

Protože v mnoha bytech není pečící trouba součástí kuchyňské linky, pořídili jsme na přání obyvatel společnou troubu.
více

Keramika

Tentokrát už paní keramička donesla vypálené výrobky a zdobili jsme.
více

Divadlo o ženách a mužích

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách - to je název divadelního představení divadla ABC, na motivy stejnojmenné knihy.
více

Naše první keramické tvoření

V rámci tvoření začínáme tento rok s keramikou. Jako obvykle to naši obyvatelé "neumí, nikdy to nedělali" a pak vytvoří krásná díla!
více

Už to jede už to frčí, pečeme v novém roce!

A hned velkou laskominu, koblížky od Danušky:-)
více

PF 2019

Všem našim příznivcům včetně našich obyvatel, jejich rodinných příslušníků i zaměstnanců přejeme skvělý rok 2019, plný zdraví, spokojenosti a malých i velkých radostí!
více

Naše slavnostní večeře

V pátek 21. prosince jsme uspořádali NAŠI štědrovečerní večeři, než se nám někteří senioři rozprchnou do svých rodin.
více

Naše vánoční besídka

Včera jsme u nás přivítali houslistu pana Václava Návrata.
více

Vánoční návštěva dětí

V pondělí k nám nakrátko dorazily děti z místní ZŠ, společně s panem ředitelem a paní učitelkami.
více

Jak jsme dostali auto

Zhruba před rokem se na nás obrátila reklamní agentura Kompakt s nabídkou sociálního vozidla.
více

Školení

"Pozitivní myšlení a síla úsměvu". Také máte pocit, že na toto téma se můžeme všichni vzdělávat pořád dokola?
více

Pečeme cukroví

Tak nám nastal adventní čas a s ním spojené aktivity a hlavně hosté na Brázdimském statku. Bylo tedy potřeba napéct cukroví už teď.
více

Klobásky

Tento výmluvný název neznamená nic jiného, než že přišla chuť na klobásky.
více

Malování portrétu

V našem malování jsme se dostali do finále!
více

Také jsme zasadili lípy!

I my jsme chtěli uctít výročí založení republiky zasazením lípy a když se sousedé Novákovi nabídli, že nám dají dva větší stromky od slepic, bylo rozhodnuto.
více

Svatomartinská husa

Včera jsme společnými silami upekli dvě svatomartinské husy. Byly se vším všudy - někdo udělal houskový knedlík, někdo bramborový, někdo červené zelí, někdo bílé. V nabídce byly i fantastické koláčky!
více

Malování - pokračování

Dnes jsme malovali podle předlohy oko, ucho, ústa a nos. Byla to generálka na portrét, který nás čeká příště!
více

Jak jsem se ztratil

aneb Malá vánoční povídka je představení Divadla v Dlouhé, kterého jsme se na začátku listopadu zúčastnili.
více

Autoturistika s profesionálním průvodcem

Cílem dnešního výletu bylo poznat jaké stopy zanechala historie v našem okolí. Výborným průvodcem byl pan Martin Hůrka z oblastního muzea v Brandýse - moc mu ještě touto cestou děkujeme!
více

Schůzujeme a ochutnáváme

Když je potřeba probrat několik provozních záležitostí, nemůžeme u toho sedět na sucho!
více

Podzimní věnec

Tohle podzimní počasí máme za odměnu. V Brázdimě byla tedy ráno pořádná mlha, což nám nevadilo, byli jsme v teple. Ale v průběhu tvoření se rozplynula a jedenáctá rozhodla o dalším slunečném dni.
více

Pečení pizzy s dětmi z místní základní školy

Děti z třetí až páté třídy dnes dorazily k nám na statek a v rámci jejich kroužku vaření jsme společně pekly pizzy.
více

Milá návštěva

Dnes jsme uvítali na Statku moc milou návštěvu - dva zlaté retrívry Amy a Darju!
více

Malujeme pravou mozkovou hemisférou

V úterý jsme poprvé otestovali naší tvořivou místnost. Léto se do zimy přehouplo tak rychle, že jsme si i přitopili.
více

Na houbách

Známe jedno opuštěné krásné místo na Vysočině ke kterému máme osobní vztah. Když houby rostou, tady jich je dost.
více

Divadlo ABC - Tančírna

Kdo neviděl, vřele doporučujeme!
více

Společné pečení

Protože u nás bydlí i expertky na pečení, rozhodli jsme se péct společně.
více

Turistika na Hrubé Skále

Dnes byl ideální slunečný den na turistiku, shodli jsme se, že takhle by mohlo být až do listopadu!
více

Byt na zkoušku

Chtěli byste si vyzkoušet jaké to u nás je a jak probíhá běžný život na Statku?
více

"Šedý vlk" u nás na návštěvě

Na pétanqovém turnaji SENSEN jsme poznali prezidenta pétanqového klubu Řepy Pepu Procházku. Přestože ho naše šampionky porazily (!), Pepu to neodradilo, navázali jsme kontakt, pozval nás na turnaj do Řep a včera dorazil i na návštěvu k nám.
více

Kytice ze svatby pro naše obyvatelky

Občas se u nás na statku objeví nádherné kytice. Není to náhodou, rodina jedné naší obyvatelky provozuje firmu Frezia fleur, která se stará o květinovou výzdobu různých akcí, často svateb.
více

Výlet do Prahy

Vedro, vedro a vedro a v tom se výlety moc podnikat nedají. V sobotu 11. srpna se ale malinko ochladilo a nenáročný výlet do Prahy se mohl zrealizovat.
více

V kuchyni

Na naší zahrádce se urodilo a tak je čas na zavařování okurek. Další akcí v kuchyni je výroba klobásek.
více

Výlet do Botanicusu v Ostré

V Botanicusu mají centrum řemesel a krásné zahrady.
více

Veltrusy

Zkraje prázdnin vyrážíme na další celodenní výlet, tentokrát do Veltrus.
více

Pétanque turnaj v Řepích

Naše šampiónky vyzval prezident klubu Řepy "Šedý vlk" na odvetu na jejich domácím hřišti.
více

Zahradní slavnost místní školy

Děkujeme neziskové organizaci Mezi námi, že na této akci postavili malovaný stan a zorganizovali tvoření našich seniorů a dětí z Brázdimské ZŠ.
více

První stříhání

Naši šarmantní obyvatelé chtěli být ještě krásnější a tak jsme dovybavili naše mini-kadeřnictví a pozvali paní kadeřnici.
více

Výlet do Českého ráje

Na tomto výletě jsme nejprve navštívili dravce pana Dobrkovského a tímto mu děkujeme za vyprávění i možnost zažít si dravce opravdu "naživo".
více

Turnaj v pétanque

Naše amatérské mezigenerační družstvo se zúčastnilo turnaje v pétanque, které pořádala organizace SENSEN (Senzační senior). A jak to dopadlo?
více

Co podnikáme?

U nás se něco děje každý týden. Ať už jsou to menší turistické výlety po okolí, zájezd do divadla, oslava narozenin nebo tréning na nadcházející turnaj v pétanque.
více

Opékání buřtů

Krásné skoro-letní dny lákají k posezení večer, zahřívání u ohně netřeba.
více

Došlo i na plánované zahrádky

S rychlým nástupem jara (nebo léta?) jsme se vrhli na vytvoření zahrádek, plánovaných za hlavním altánem.
více

Čarodějnice na Statku

Aneb kdo byl upálen a kdo ne.
více

Máme zastřešený bazén!

Zastřešení umožní prodloužení koupací sezóny o několik týdnů, protože bazén je přihřívaný.
více

Taková menší turistika u jezera

Tahle zima už nás nebaví, těšíme se na turistické výlety.
více

Shirley Valentine

Desátého března jsme vyrazili na toto skvělé představení do divadla ABC.
více

Zámek Loučeň

V zimě je většina zámků zavřených, ten v Loučni k nim ale nepatří a to je dobře.
více

Divadelní představení s našimi prvními obyvateli

Ke konci ledna jsme se vypravili do Komorní Fidlovačky.
více

PF 2018

Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem našim příznivcům!
více

Čísla na dveře

Děkujeme paní Janě Novákové z Pardubic a její chráněné dílně za výrobu keramických čísel na dveře.
více

Fotili u nás do databanky fotografií

Společnost Image production International si nás našla na internetu a prostředí se jim líbilo natolik, že nás požádali, zda u nás mohou nafotit fotografie se seniorskou tématikou.
více